Провидиця назвала список справ, якими неприпустимо займатися після заходу сонця

Коли я була маленькою, до нас у гості часто приходила приятелька моєї мами. Тітка Килина називала себе провидицею і любила розповідати про таємні сенси повсякденних речей. Пам’ятаю, як одного разу вона затрималася допізна і тато запропонував провести її. А заразом хотів винести сміття. Тітка Килина збунтувалася і вирішила прочитати нам цілу лекцію про те, що не можна робити вдома після заходу сонця.

Можливо, ти не сприймаєш прикмети всерйоз. Але я впевнена, що тобі цікаво буде дізнатися про те, у що вірили наші предки. Хто знає, може, в чомусь вони таки мали рацію?

Що не можна робити вдома

У давнину люди вірили, що після заходу сонця сили добра і зла вступають у нерівний бій, в якому перемагає зла нечисть. У житті наших предків було чимало заборон, пов’язаних із темним часом доби. Порушувати їх можна було лише у Купальську та Різдвяну ніч. У решту ж днів усі дотримувалися негласних правил, щоб не накликати на себе лихо.

Наприклад, раніше люди намагалися не виходити з дому без потреби, якщо за вікном уже стемніло. У реаліях сучасного життя це здається чимось дивним і мало виправдовує себе. Але, погодься, велика кількість злочинів скоюється саме вночі. Може, це і є той самий вияв темної сили, одягненої в людську сутність?

Про сміття ми вже згадали. Це одна з небагатьох прикмет, якої деякі люди дотримуються і зараз. Раніше вірили, що якщо винести сміття після заходу сонця, то можна позбутися матеріального благополуччя. А всяка погань наведе на хазяїна дому порчу чи прокляття.

Якщо ти не хочеш провести неспокійну ніч, страждаючи від неприємних снів, не сварись і не сперечайся ввечері. Якщо ж конфлікт все-таки стався, постарайся якнайшвидше залагодити його до сну.

Прибирання перед сном

На ніч не можна прибирати у будинку. Вважається, що таким чином людина позбавляє себе добробуту, кохання та щастя. Але при цьому в жодному разі не можна залишати брудний посуд. Після вечері його варто обов’язково помити, інакше це образить домовика, який мешкає на кухні. Якщо він залишить будинок, то забере із собою затишок та тепло, а в гіршому випадку почне мститись!

Крім того, на кухні не можна залишати ножі та будь-які гострі предмети. Їх треба класти на місце, інакше темні сили скористаються ними і накличуть на тебе лихо. Ніж, залишений на столі на ніч, може спричинити сварку з коханою людиною та інші проблеми.

Також перед сном не можна прати одяг. Раніше газдині вивішували його перед будинком. Якщо залишити білизну сушитися на ніч, вона вбере негативну енергетику. Тож у давнину пранням займалися вранці, щоб за день усі речі встигли висохнути.

Заборони, пов’язані із заходом сонця

Чоловікам не варто голитися перед сном. Раніше вірили, що це може негативно вплинути на чоловічу силу. Також у жодному разі не варто стригти нігті та волосся, а також фарбуватися та робити зачіски після заходу сонця. Це несприятливо позначається на здоров’ї та стосунках з рідними та близькими.

Ще одна незвичайна прикмета свідчить, що на ніч не можна заглядати у дзеркало. Після заходу сонця воно ставало містком або порталом, який пов’язував світ живих і померлих. Якщо подивитися на себе в дзеркало ввечері, можна прикликати лихо і постаріти раніше відведеного часу.

Вирушаючи в ліжко, потрібно завісити вікна щільними шторами, щоб місячне світло не проникало до кімнати. Раніше вірили, що, якщо воно потрапить на людину, той може збожеволіти. Крім того, штори є своєрідним захистом для будинку.

Якщо ввечері в хату постучав незнайомець, не варто пускати його. Це поганий знак. А якщо людина просто помилилася і постукала не в ті двері, це обіцяє можливі проблеми із законом. Щоб не приректи себе на безгрошів’я, не слід позичати гроші після заходу сонця. Також краще і самому не позичати, чи то гроші, речі чи продукти.

Мабуть, багато з цих прикмет сучасній людині видадуться дивними. Деякі зовсім не знають про те, що не можна робити вдома після заходу сонця, адже цим прикметам вже дуже багато років.

Звичайно, ти можеш не слідувати їм. Але одна з цих забобонів ніколи не втратить своєї актуальності: не треба лаятися з рідними та близькими перед сном. Всі сварки та конфлікти краще залагодити та піти спати з чистим серцем.

You cannot copy content of this page