Приходити та робити зауваження щодо чистоти в будинку неприпустимо

Мені 45 років, я теж свекруха, бабуся п’ятирічного онука. Моя історія чимось схожа на більшість життєвих історій про стосунки в сім’ї.

Але моя ситуація встигла зайти далі і зараз я відновлюю зруйновані стосунки із сином.

Для цього довелося зробити велику «роботу над помилками» і розібратися, що мене привело туди, де я перебуваю. Поділюсь, може чимось допоможу.

Сім’я мого сина теж жила в квартирі, що нам належить з чоловіком, тільки це була не спадщина, а покупка, для якої ми з чоловіком взяли іпотеку.

Передбачалося, що син частково оплачуватиме її, але цього так і не сталося. Локдаун, проблеми з роботою, завжди були цілком справжні та поважні причини.

Але факт залишався фактом: сім’я сина жила в майні, що належить нам, і фактично за наш рахунок. Далі події розгорталися за знайомим усім сценарієм.

Моє обурення та мої спроби «допомогти» призвели до погіршення стосунків у молодій сім’ї та практично припинили спілкування між сином та нами з чоловіком.

Я вчинила порушення меж молодої сім’ї (не важливо, що вони жили в квартирі, що належала мені, будинок це був їх). Приходити та робити зауваження щодо чистоти в будинку неприпустимо.

Причому не має значення, в якій формі це робити: жарт, питання, порада, пропозиція допомоги, «заподіяння добра» у вигляді непроханої допомоги. Це все є порушенням чужих кордонів.

Мною була пройдена психологічна сепарація від дорослого сина. Замість того, щоб визнати в ньому дорослу людину, яка може нести відповідальність за своє життя, я просто включила до своєї зони відповідальності ще й його дружину та її дитину.

Однак якщо подумати, моя невістка теж доросла людина та її стандарти чистоти мають таке саме право на існування. І те, за яких умов живе мій онук – це зона відповідальності його батьків, а ніяк не моя.

Я не вивчила питання впливу регулярної фінансової допомоги дорослим дітям на стосунки з батьківською сім’єю та на здатність вирослих дітей заробляти на своє життя самостійно.

А це зазвичай призводить до погіршення взаємовідносин і не дає дитині, що виросла, досягати власного фінансового успіху.

Фінансова допомога допустима, але в окремих випадках і в ситуації форс-мажору. Те, що діти живуть у нерухомості, що належить нам, це допомога якою ми тільки зробили гірше.

You cannot copy content of this page