Поради

Що таке кармічні відносини і чи можуть вони бути токсичними

Іноді з’являється хтось, з ким у вас із самого початку є тісний зв’язок. Ви хочете бути з ним постійно і не можете уявити життя без нього.

Така ситуація може зберігатися протягом кількох місяців, поки ви не зрозумієте, що витратили весь цей час і енергію на марну ситуацію, яка ніколи не зміниться. Однак, хоч би скільки разів ви намагалися сказати собі відпустити цю людину, ви просто не можете. Якщо ця ситуація видається вам знайомою, можливо, ви знаходитесь у кармічних відносинах.

При цьому те, що ви перебуваєте в надзвичайно гарячих або холодних стосунках, не обов’язково означає, що ви перебуваєте в кармічних стосунках. Існують певні ознаки кармічних відносин, які допоможуть вам відрізнити їх від некармічних співзалежних, дисфункціональних і навіть токсичних відносин.

Що таке кармічні відносини

Простіше кажучи, кармічні стосунки можна пояснити тим, що у вас є споріднена душа певного типу. У кармічних відносинах ви відчуватимете турбулентність і проблеми з кимось, щоб збалансувати свою духовну карму і, зрештою, допомогти вам обом рости. Як каже Чармейн Кілкап, доктор філософії, психолог та тренер з відносин, існує два види кармічних відносин.

Перший вид, це коли ви знали когось у минулому житті, і ви повернулися, щоб зцілити те, що тоді сталося між вами двома.

Другий вид виникає, коли ви застрягли у ситуації, тому що у вас є кармічний патерн, який потрібно зцілити, наприклад, не постояти за себе, втратити себе у стосунках чи скористатися людьми.

Хоча кармічні відносини можуть формуватися з людьми, яких ви знали раніше, це не є обов’язковою умовою. Ви також можете зцілити карму з кимось новим.

Як дізнатися, чи перебуваєте ви в кармічних відносинах

Відчуття, що обидва партнери завжди знали один одного, є рисою романтичних кармічних відносин.

«Вони можуть почуватися настільки пов’язаними зі своїм партнером, що [не] усвідомлюють, що ця людина присутня у їхньому житті, щоб працювати над деякими проблемами», — розповідає професійний екстрасенс та духовний консультант Давида Раппапорт.

Кармічні відносини зазвичай плутають із токсичними відносинами; проте це завжди так. За словами експерта, це дійсно залежить від того, з ким ви знаходитесь у цих відносинах, від типу карми, яку ви поділяєте, або від кармічного патерну, який вам потрібно очистити індивідуально. Ви навіть можете бути в кармічних відносинах з кимось, хто є спорідненою душею — з кимось, з ким ваша душа вирішила укласти контракт, — або з кимось, хто не є спорідненою душею, яким може бути будь-хто, кого ви знаєте.

Оскільки відносини із спорідненою душею, як правило, більш емоційні, ніж інші відносини, кармічна ситуація із спорідненою душею може призвести до значно більшої кількості злетів та падінь. Іноді здається, що немає почуття стабільності, безпеки чи спокою. Коли ви перебуваєте в кармічних відносинах із спорідненою душею, ви можете помітити збої в спілкуванні, дива особистості, які зводять вас з розуму, проблеми з довірою або емоційне насильство.

Оскільки стосунки можуть здаватися дуже напруженими, це може призвести до іншої нездорової поведінки, наприклад, до зневаги інших людей у вашому житті, щоб зосередитися на своєму партнері, або постійним виправданням для них. Ви можете виявити, що застрягли в постійних відносинах, які ніколи не переростуть у щось стабільніше. Навіть якщо ви знаєте, що заслуговуєте на краще, ви продовжуєте повертатися.

Якщо ця динаміка схожа на токсичні відносини, це тому, що кармічні відносини часто містять елемент токсичності. “Їхня мета – кинути вам виклик і допомогти вирватися з шаблону, який стримує вас”, – говорить Кілкап. Ці ситуації продовжуватимуть підштовхувати вас, поки ви, нарешті, не будете готові рости. З’ясування того, що це за шаблон, вимагатиме часу та великого самоаналізу.

«Дехто може отримати кармічний урок постояти за себе, знати свою самооцінку і терпіти, коли ними користуються», — каже Кілкап. «Інші приклади кармічних патернів, які ми тут повинні очистити, включають навчання співпереживання з кимось, навчання співчуття, навчання тому, як бути вразливим, і навчання тому, як говорити ні».

Як вирватися з кармічної ситуації

Важливо, що вам не потрібно працювати над своїми проблемами з іншою людиною, якщо вона не хоче докладати зусиль. Вам не потрібно залишатися у нездорових стосунках лише тому, що у вас із ним сильний духовний зв’язок. Уроки, які ви засвоїли б у цих відносинах, також можна використовувати в інших відносинах з кимось іншим. «Ваші кармічні проблеми належать вам, незалежно від іншої людини та вашого зв’язку з нею», — каже Раппапорт.

Роздуми про свою поведінку в минулих відносинах можуть допомогти вам зрозуміти, який кармічний шаблон потрібно зламати. Наприклад, можливо, ви схильні сильно залежати від свого партнера або приховувати справжні почуття, щоб уникнути конфлікту. Що б це не було, зробіть необхідні кроки, щоб внести деякі зміни. Вам не потрібні спеціальні ритуали, кристали або допомога духовного наставника, щоб закінчити кармічну ситуацію.

Щоб вийти з кармічних стосунків, вам спочатку потрібно визнати, що ви знаходитесь в них. За словами Кілкапа, це, як правило, найскладніша частина. «Ми легко можемо заперечувати це і говорити собі: “Але я справді люблю його!“ — Так, ти його любиш. Але те, що ви любите його, не означає, що ви маєте співпрацювати з ним у довгостроковій перспективі».

Якщо у вас та вашого партнера є спільна карма, ви обидва повинні бути готові працювати над своїми проблемами. Розлучення з кимось не обов’язково означає, що ваші кармічні зв’язки будуть розірвані назавжди. Насправді, коли ви закінчуєте стосунки, не працюючи над своїми питаннями та проблемами — а це часто відбувається, коли стосунки нездорові — кармічний зв’язок, що існує між вами, може припинитися, а може й не припинитися.

Вам також має сподобатись...