Стрітенська свічка, як і будь-яка церковна свічка, призначається виключно для запалювання під час молитви…

Стрітення Господнє цього року в Україні відзначається 2 лютого. Церковно-слов’янське слово “Стрітення” можна перекласти як “зустріч”. Зустріч Старого Заповіту з Новим. Зустріч старого світу і нового християнського. Зустріч зими і весни.

У народі цей день вважався провісником весни. У церковній традиції це день, коли на 40-й день після Різдва немовля Ісуса Христа принесли в Єрусалимський храм, де його зустрів Симеон Богоприємець.

З давніх-давен у цей день заведено проводити святкові богослужіння в церкві. І, звісно, молитися! Цього дня молитви радісні, ми дякуємо Ісусу за всі його діяння і підносимо йому хвалу.

Бажано піти до храму і помолитися там, але й молитва вдома буде нічим не гіршою. Головне – молитися від щирого серця. У храмі можна освятити свічки та воду.

До речі, в Середньовіччі це свято навіть називали “Днем свічок” у зв’язку з процесією і використанням надзвичайно великої кількості свічок на службі. Під час Стрітення свічки освячують особливим чином.

Отримані після проведення обряду свічки носять ім’я стрітенські. Цей звичай став символом світла, принесеного Спасителем на землю. Прийшовши в православ’я в ХVII столітті, стрітенські свічки вкоренилися в релігійному середовищі.

Люди зберігають їх у червоних кутах хат або скринях із цінностями. Наші пращури вважали, що стрітенські свічки здатні захистити дім від блискавки та пожежі. У сильну грозу люди запалювали таку свічку і молилися біля неї.

Свічки, і звичайні, і освячені в день Стрітення, символізують вогонь віри людини. До їхнього складу входять єлей, як знак милості Божої, бджолиний віск, що трактувалося як солодкі відчуття від спілкування з Господом, готовність підкоритися його волі.

Стрітенська свічка, як і будь-яка церковна свічка, призначається виключно для запалювання під час молитви. Зазвичай Стрітенську свічку запалюють в особливих випадках при проханні допомоги Божої у вирішенні життєвих проблем.

Церковна практика показує, що будь-яка молитва до Господа, до Божої Матері або до святих під час запалювання і горіння Стрітенської свічки має особливу благодатну силу і, якщо супроводжується щирою вірою того, хто молиться, призводить до швидкого виконання того, що просить.

Проте це не означає, що “стрітенським свічкам” слід надавати якесь магічне або чудодійне значення. “Стрітенські свічки” православні християни запалюють під час домашньої молитви, як і інші церковні свічки.

You cannot copy content of this page