Сусідка почала розповідати, як мати скаржиться на нас із чоловіком

Я вже п’ять років не спілкуюся зі своєю мамою. Спочатку було дуже важко на душі, але в одну мить мати стала для мене чужою людиною.

Жили ми у селищі міського типу. Мама працювала бухгалтером на цегельному заводі, тато водієм на підприємстві. Мені було дев’ять років, коли народився брат.

І ось тоді й почалися проблеми у нашій сім’ї. Мама вирішила, що маю більше часу, ніж у неї, бо тато на роботі, а вона з маленькою дитиною.

Я прибирала в будинку, годувала всю домашню живність, а мама виходила з маленьким братом на руках і лише командувала. Якщо я щось робила не так, вона здіймала крик, могла й обізвати, а одного разу навіть ударила.

Правда, згодом сказала, що я її довела. У її розумінні це було вибачення. Потім за мною закріпилася обов’язки ще й брата із садка забирати.

Пізніше почалися конфлікти між батьком і матір’ю, і він пішов до іншої жінки. Я його не звинувачую, витримати характер мами було нелегко. Після цього вона переключила всю злість на мене.

Може тому я так рано вийшла заміж (18 років), щоб просто втекти з дому. Чоловікові я нічого не розповідала, продовжувала їздити до мами що вихідні, допомагати по господарству, навіть гроші давала. Аякже, мати пенсіонерка, а те, що в нас уже двоє дітей, її ніяк не турбувало.

Брат розумніший за мене виявився. Одружився, і коли мама почала лаятися з невісткою, поїхав у місто і перестав спілкуватися.

Я спочатку совістила його, мати ж переживає, а він відповів, що, крім себе, вона нікого не любить, а переживає, бо сусідів соромно, що син відмовився. Я пізніше тільки зрозуміла, як він мав рацію.

Того дня ми приїхали раніше, ніж звичайно, і не застали мати в будинку. Вийшла сусідка і почала розповідати, як мати скаржиться на нас із чоловіком, що приїжджаємо тільки за сумками, що, хоч копійкою б допомогли.

Чоловік стояв і мовчки дивився на мене. Потім сів у машину і сказав, що ми їдемо. Але з півдороги я його все ж таки вмовила повернутися, адже мати засмутиться, та й сусідка скаже, що ми були.

Мати вже була вдома і напустилася з докорами, що пізно приїхали, а вона лежала хвора, але довелося вставати, бо більше нема кому козу та курей нагодувати.

Вона ідеально зображала з себе хвору, а чоловік не витримав і сказав: «Як ви така хвора з дому пішли. Ми приїжджали, нас та сусідка бачила, а потім просто до магазину від’їхали». Мати остовпіла, почервоніла, потім почала нас ображати різними словами.

З того часу ми не спілкуємося. Вона один раз зателефонувала, але я сказала, що вона тепер має розраховувати лише на себе.

You cannot copy content of this page