Вічнозелене лаврове дерево відоме не тільки як прянощі або прикраса. Його екстракт використовують у косметології, в медицині та під час магічних ритуалів. Сучасні люди використовують лавр як символ слави і перемоги у своєму домі…

Про існування благородної рослини – лавра –  людство знає ще з часів Античності. Тоді лавровий вінок надягали на голову як символ слави, перемоги, величі, таланту та миру.

Минули століття, і стало відомо, що лавровий лист для людини можна використовувати значно ширше. Найпопулярніше застосування лавру знайшлося в кулінарії.

Кухарі використовують лаврові листи як прянощі цілими або ж у вигляді порошку. Приправа знадобиться під час приготування маринадів, супів, бульйонів і навіть десертів.

Вона чудово поєднується з м’ясними та рибними стравами. Пряні листочки додають за 5-10 хвилин до готовності, а потім викидають. Їх потрібно класти зовсім небагато, інакше природна гіркота лавра може зіпсувати смак страви.

Вічнозелене лаврове дерево відоме не тільки як прянощі або прикраса. Його екстракт використовують у косметології, в медицині та під час магічних ритуалів. Сучасні люди використовують лавр як символ слави і перемоги у своєму домі.

Корисні властивості лаврового листа

Лавровий лист має протизапальні властивості, є природним антисептиком і здатний чинити знеболювальний ефект. Настоянки лаврового листя застосовують для полоскання рота і горла при ГРВІ, для промивання саден, висипань.

Аромат або відвар лаврового листя чинить м’яку седативну дію в разі безсоння і підвищеної нервової збудливості. Настоянку з лаврового листя використовують у комплексній терапії в період сезонних захворювань, щоб зміцнити імунітет і боротьби з вірусними інфекціями.

Відвар лавра має діуретичний ефект і прискорює обмін речовин в організмі людини. У вигляді настоянок лавровий лист пом’якшує у людини напади кашлю, виявляючи відхаркувальні властивості.

Екстракт з лаврового листя входить до складу тонізувальних масок для шкіри, його використовують для додання блиску і сили волоссю. Люди також практикують жування лавра для усунення неприємного запаху з рота.

До речі, з цією ж метою жують гвоздику. Але існують обмеження. Наприклад, у великих кількостях речовини в складі лаврового листа можуть викликати легке нездужання.

Обережно лавровий екстракт слід застосовувати людям із проблемами зі здоров’ям. Відвари лаврового листа протипоказані жінкам, які годують груддю, і вагітним жінкам.

Лавровий лист для людини: застосування в побуті

Знайшлося застосування лавровому листю і в побуті. Завдяки ефірним оліям у складі лаврове листя використовують для знищення неприємних ароматів, які виходять від санвузлів і каналізації.

Для цього необхідно підпалити пару сухих листків і залишити диміти в непотрібній бляшанці – ефект буде як від ароматичних паличок. Щоб приховати специфічні запахи у ванній або туалеті, можна покласти на поличку мішечок з ароматними травами та лавровим листям.

Використовують лаврове листя в магічних ритуалах

  1. Роблять замовляння на лавровому листі й загадують бажання, які не несуть у собі зла.
  2. Слугує лаврове листя талісманом для залучення грошей і благополуччя.
  3. Листок лавра тримають при собі від пристріту і псування.
  4. Вішають зв’язку з лаврового листя біля входу як оберіг.
  5. Лаврові листочки кладуть під подушку, щоб відігнати погані сни.

You cannot copy content of this page