Вважалося, що на Стрітення не варто вирушати в далеку дорогу, адже розлука буде тривалою, а сімейні сварки – накличуть біду…

2 лютого святкують Стрітення Господнє у 2024 році. Це одне з дванадцяти найбільш значущих церковних свят. В цю дату Ісуса Христа, саме на 40-й день після Різдва, принесли до Єрусалимського храму.

Однією з найдавніших традицій цього свята можна вважати освячення свічок у церкві. Роблять це перед самим початком літургії, коли спочатку промовляють молитву, а потім окроплюють свічки святою водою.

Після чого віряни отримують уже освячені свічки та забирають їх додому. Стрітенські свічки запалюють удома під час читання молитви. Багато хто вважає, що такі свічки мають магічні властивості.

Вони відганяють злих духів і навіть уберігають житло від блискавки. Церква ж не вітає подібні переконання, адже тут проглядається язичницьке коріння. Церковнослужителі нагадують, що силу має молитва як прохання до Бога.

А свічка якраз для такої молитви і запалюється. Зазначимо, що свічки, які були освячені на Стрітення, зберігають біля ікон протягом усього року. Причому викидати недогарки не можна в жодному разі.

Ці залишки слід відносити до церкви для переплавлення. Оскільки Стрітення вважається ще й першою зустріччю зими з весною, тому цього дня завжди особливо уважно придивлялися до погоди.

Вважалося, що на Стрітення не варто вирушати в далеку дорогу, адже розлука буде тривалою, а сімейні сварки – накличуть біду. Не варто цього дня займатися важкою фізичною працею, рукоділлям і прибиранням. Не можна лихословити та вживати міцні напої.

You cannot copy content of this page