Як можна зробити свічку в домашніх умовах: ідеї, які врятують гаманець і час

Якщо у  вас є воскова або парафінова стара свічка, ніколи її не викидайте. Причин кілька. По-перше, освячені свічки, принесені з церкви, викидати не можна. Їхні недогарки відносять назад до храму.

По-друге, недогорілі побутові свічки можуть ще стати в нагоді і заощадити трохи грошей. Недогарки звичайних господарських свічок потрібно скласти в окрему коробку.

Коли їх збереться достатня кількість, їм можна знайти корисне застосування. З недогарків можна зробити нову оригінальну свічку. Для цього треба всього кілька старих свічок і новий гніт.

Що треба для виготовлення свічок в домашніх умовах

Насамперед розтопіть віск або парафін на водяній бані. Нитку прив’яжіть до палички або олівця, змочіть в парафіні й опустіть в ємність, яку будете використовувати під нову свічку.

Розтоплену масу можна змішати в однорідну суміш і залити в баночку. А можна розділити за кольорами і заливати поступово, шар за шаром, тоді вийде різнокольорова свічка.

Якщо використовувати ємність без горлечка, то потім свічку можна вийняти і поставити на свічник. Діаметр свічки буде залежати від розміру баночки. У розтоплений віск можна додати ефірну олію, тоді вийде ароматична свічка.

Вона стане в пригоді в спальні або ванній кімнаті. Якщо додати у свічку олію лаванди, м’яти, апельсина або гвоздики, то не тільки наповните приміщення приємним ароматом, а й відлякаєте літом настирливих комарів.

Як використати старі свічки

Зі старих свічок можна приготувати також засіб для видалення іржі. Знадобиться сама свічка і 70 мл гасу. Подрібніть недогарки свічок, помісти їх у скляну ємність із кришкою і залийте гасом.

Баночку щільно закрийте і настоюйте суміш протягом тижня, поки не утвориться густа однорідна маса. Готову суміш потрібно нанести пензлем або шпателем на поверхню, покриту іржавими плямами.

Потім необхідно почекати не менше двох годин. Далі все легко видалити за допомогою жорсткої щітки або скребка. Засіб просто розм’якшує іржу. Також стара свічка може легко стати сировиною для туристичного пальника.

Знадобляться старі воскові свічки, картонний ящик і бляшана банка. Картон розріжте на шматки або смуги і поклади на ребро щільно у бляшанку. Потім недогарки розтопіть і наповніть ними баночку.

У цьому випадку краще використовувати воскові свічки, щоб можна було сміливо користуватися пальником у закритому приміщенні без шкоди для здоров’я людини.

Крім того, з недогарків можна виготовити матеріал для розпалювання багаття або каміна. Знадобляться пара старих свічок, тирса або дерев’яна стружка, а також картонка або лоток з-під яєць.

Тут все максимально просто. Потрібно розтопити недогарки і змішати парафін із тирсою. Суміш наливаємо в лоток і даємо їй охолонути, щоб суміш застигла.

Побутовий підручний засіб на всі випадки життя

Знадобляться парафінові недогарки і баночка без горлечка. Плавимо свічки в баночці на водяній бані і формуємо парафіновий брусочок. Цим брусочком можна натирати взуття, роблячи його більш водонепроникним.

Парафіном можна протерти блискавку на чоботях, якщо бігунок погано почав по ній ковзати. А ще старою свічкою можна натерти дверні петлі шафок, щоб ті не скрипіли.

Це прекрасний засіб для натирання лиж перед зимовою прогулянкою. А також можна обробити парафіном лопату, щоб до неї не налипав сніг, коли чистите двір після снігопаду.

Потріть тоненьку нитку об парафін – і з легкістю зможете протягнути її у вузеньке вушко голки. Недогарки – дрібниці, але іноді це так зручно! Чому б не скористатися цінною сировиною за призначенням?

You cannot copy content of this page