Якби батьки частіше помічали до чого схильні їх діти, то світ був би наповнений щасливими  людьми….

Як часто критика батьків змушує дитину закритися від навколишнього світу та забути про свої таланти. Одне необережне слово мами чи тата може змінити як долю нової людини, а й хід історії.

Людство знає безліч прикладів того, як нереалізованість творчого потенціалу дитини переросла в агресію та ненависть. Адже не лише навчання має бути у житті дитини. Важливо також розвивати таланти.

Хтось любить співати чи грати на піаніно. У когось виходять шедеври фарбами, а хтось не уявляє свого життя без танцю. Якби батьки частіше помічали до чого схильні їх діти, то світ був би наповнений щасливими  людьми.

Розкрити талант дитини у родині

Так, батьки можуть обуритися. Адже вони намагаються, заробляють гроші заради гарного дитинства та майбутнього своїх дітей. І в цьому є частка правди.

В основному проблема в тому, що втомленим батькам увечері просто ніколи розглянути в черговій мазні малюка проблиски таланту. Або в безглуздих рухах під популярну пісню, коли дитина вловлює мелодію без спеціальної освіти.

А саме в такий момент батькам потрібно зробити на цьому акцент і відвести дитину до школи мистецтв чи на танці. Інша крайність полягає в тому, що батьки відчайдушно намагаються знайти талант у дітей і завалюють їх усілякими гуртками та секціями.

Дитині ж не подобається грати на піаніно чи співати. Він любить математику і в ранньому дитинстві подужав початковий посібник з фізики. Або шалено любить всілякі досліди і вже вивчає біологію та хімію.

У гонитві за модними тенденціями батьки знову забувають про дітей та їх природний потенціал. Тут можна порадити зупинитися і зрозуміти, що ми всі різні і не варто рівнятися на сусідську родину.

Третя крайність батьків у реалізації талантів своєї дитини це шаблонне мислення. Нам з дитинства вкладають у голову, що шити чи готувати мають лише жінки. Столярничати, працювати з технікою – це чоловіча справа.

Одиницям вдається вирватися з цього шаблонного мислення та виявити свій істинний потенціал. Чи знав би світ талановитих стилістів, дизайнерів, шеф-кухарів, учених і дослідників, якби вони не наслідували свого призначення?

Багато хто з них домагався свого визнання завзятістю, працею та наполегливістю. І так, вони не відчували підтримки батьків, але їх віра і бажання були сильнішими за заборони. Ось чому розкрити талант так важливо.

Як підтримати прагнення дитини

То як же допомогти своїй дитині у розвитку талантів? Ніколи не критикуй чадо у його проявах та починаннях. Навіть якщо мазок вийшов нерівний та нота пішла не туди.

Похвали та просто скажи: «Сьогодні в тебе вийшло краще, ніж було вчора. Ти щодня дедалі більше розкриваєш свій талант. Я вірю в тебе. У тебе все вийде”.

Приємне слово важливо чути кожній людині, але особливо хочеться чути слова підтримки від рідних та близьких людей батьків. Завжди влаштовуй маленьке свято на честь чергової перемоги дитини.

Або просто його участі у конкурсі чи змаганні. Навіть якщо він не зайняв призового місця. Для нього участь вже великий крок до перемоги. Намагайся завжди бути поряд у такі хвилюючі для дитини моменти.

Таким чином сформується поняття підтримки та розуміння опори. І вже зі своїми дітьми він поводитиметься так само. І тоді у світі буде менше агресії, зла та заздрощів. Адже кожен тиран і диктатор — це колись недолюблена нереалізована талановита дитина.

You cannot copy content of this page