Дружина тільки те й робить, що готує їм їжу і відносить на літню кухню. З хати не виходять, а їдять як здорові…

Друг на роботі останнім часом ходив якийсь роздратований і невеселий. Ми з колегами намагалися з’ясувати в нього, що сталося, але він відмахувався. І ось якось зібралися ми чоловічою компанією після робот. І друга прорвало.

Він повідав, що стало причиною його поганого настрою останнім часом. Наприкінці літа вирішили вони з дружиною забрати її старих батьків із села до себе жити, а живуть вони в приватному будинку з невеликою літньою кухнею.

Вони нещодавно ще ремонт у ній закінчили. От у цій кухні й вирішили поселити тещу з тестем. Вони вже погано ходять і там їм було б зручно. Дружина в нього не працює, тож старенькі під цілодобовим контролем.

І тут почалося те, чого вони ніяк не могли припустити. Догляд за літніми батьками, які практично не виходять з дому, перетворився на справжнє випробування. Люди похилого віку їдять як не в себе.

Дружина тільки те й робить, що готує їм їжу і відносить на літню кухню. З хати не виходять, а їдять як здорові. Коли друг побачив, скільки дружина їм готує, у нього почалася паніка.

Він спробував поговорити про це з дружиною і з’ясував, що вона теж не знає, що з цим робити. Їй це теж не подобається, вона намагалася з ними поговорити, але у відповідь починаються істерики і лайка.

Поводяться як примхливі діти. Тому друг із дружиною вже просто змирилися з неминучим. Ранок дружини починається о 6-й годині. Вона встає і йде на кухню готувати сніданок.

Найчастіше це омлет або яєчня з трьох яєць на людину і варена ковбаса чи бекон. Ще вона варить манну або гречану молочну кашу і нарізає половину батона. Пече оладки, млинці, до них йде банка джему або згущеного молока.

Усе це вона відносить батькам до хати. І це їхній перший сніданок. На другий сніданок дружина несе їм молоко чи ряжанку з другою половиною батона і якісь сезонні фрукти чи ягоди, а там і обід скоро.

Обід у них складається з великої глибокої тарілки першого: борщу чи супу. На друге велика тарілка картоплі або рису. Інші каші вони не їдять, бо не люблять. Овочі, салати їм важко жувати, тому це теж відпадає.

До гарніру обов’язково по дві котлетки чи сардельки. Рибу теж вони не визнають, кажуть, вона не ситна і їм важко витягувати кісточки. На десерт обов’язково фрукти або ягоди з половиною білого хліба.

Кожні два тижні закуповується величезна кількість печива, чаю і різних фруктів. Усе одразу відносити їм не можна, тому дружина порційно раз на тиждень поповнює їхні запаси в будинку.

На тиждень їм вистачає півкіло печива й однієї пачки чаю. Ще вони дуже люблять булочки з молоком між обідом і вечерею. На вечерю, як правило, дружина їм готує тушковану картоплю із запеченим м’ясом або відбивними.

Тушковані овочі, кабачкові або картопляні оладки, хліб із маслом, чай або молоко. А ще банани! Друг каже, тесть уже ледве пересувається з двома паличками кухнею від ліжка до столу.

Теща ще іноді може вийти у двір подихати свіжим повітрям і може сама себе обслужити, але, судячи з усього, це ненадовго.  Дружина вже сама ледве пересувається від втоми. Вони чекають, коли життя їх звільнить від ярма.

Розуміють, що так думати грішно, але сил уже не залишилося. Друг каже, що змінити їхній спосіб життя та харчування вже просто нереально. Їм по 80 років, і по-іншому вони жити не хочуть.

Зате постійно контролюють, скільки діти витрачають з їхньої пенсії, чеки вимагають. Друг каже, що їхніх мінімальних пенсій і на півмісяця не вистачить їх прогодувати, а ще ліки та інше купувати треба!

You cannot copy content of this page